Arda Turan’dan Luka Modric yanıtı!

Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, TV 100’de canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Arda Turan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“EN ÖNEMLİ ŞEY LİGDE KALMAK”

“Gelecek sezon Süper Lig’deki hedefleri?”

“İnsanları kandırmanın manası yok. Hayatta önce haddini bileceksin. İlk amacımız ligde kalmak. Kısa vadede en önemli şey ligde kalmak. Süper Lig kültürü olan bir takım değiliz. Acele etmeden ayaklarımızın yere basması lazım. Adım adım gitmek gerekiyor. Sonrasında zaten eğer bu hedeften kurtulursak, en yukarıya doğru ilerleyeceğimize inanıyorum.”

MODRIC AÇIKLAMASI

“Önümüzdeki seneye dair nasıl bir yapılanma olacak, 24 saat işimizin başındayız. Bizim öyle yüksek bütçemiz yok. Bir defa her şeyden önce ülkeye örnek olmak istiyoruz. Mesela elimizde Caner var, onun arkasına genç ve potansiyelli bir bek almak istiyoruz. Takım planlamasını yaparken böyle ilerlemek istiyoruz. Bu bir mevki için. Elimizden bazı oyuncularla devam edeceğiz. Ama insanların dediği gibi Modric’ler, onlar, bunlar… Keşke gelseler ama böyle şeyler mümkün değil. Çok kıymetli oyuncular yazıyorlar ama söyledikleri oyuncular maalesef doğru değil.”

“SAKİN ADIMLARLA GİDECEĞİZ”

“Çok oyuncu ismi telaffuz etmek istemem ama takip ettiğimiz genç oyuncular var özellikle savunma bölgesinde. Sakin adımlarla gitmek zorundayız”

“ASLA YALAN SÖYLEMEM”

“Oyuncularım bilirler, onlarla ilgili konuda bir tane prensibim var. Onlara asla yalan söylemem ve bir şey için söz vermem. Hocalığımın prensibi bu.”

“DOĞRU KULLANILDIKLARINDA ETKİLİLER”

“Sizin mevkinizin şu anda Türkiye’deki en iyi oyuncuları kimler?”

Arda Turan: “Kerem, Barış ve İrfan, Cengiz de aynı şekilde keza. Doğru kullanıldıkları zaman, doğru şekilde kullanıldıkları zaman çok etkililer.”

“ARDA GÜLER MUHTEŞEM BİR ŞEY YAPIYOR”

“İnsan gurur duyuyor. La Liga şampiyonu da oldu tebrik ediyoruz. Çok önemli bir iş, muhteşem bir şey yapıyor. Şimdi oynamaya da başladı.”

ŞAMPİYONLUK YORUMU

“Kim şampiyon olur?”

Arda Turan: “Galatasaray tabii ki, en büyük aday.”

“İYİ OYNAYAN ŞAMPİYON OLUR”

“Yerli hakem ile olmuyor mu?”

“Bu ülkede her zaman iyi oynayan şampiyon olmuştur. Biz, bir golle şampiyonluğu kaybettik size (Beşiktaş) siz bizden daha iyi oynadığınız için kazandınız. Ben buna inanırım. Yıllarca sahanın içindeydim. Bu oyun şerefli ve onurlu bir oyun. Ama yeri gelmişken büyük bir üzüntümü söylemek istiyorum, buradan federasyona sesleniyorum. Alt ligde çalışınca, daha alt liglere de bakma fırsatımız oldu. Son haftalara bir baksınlar. Alt ligde oynayan oyunculara, teknik direktör ağabeylerime, dostlarıma da sesleniyorum. Bu oyun, bizim sokaktaki oyunumuz. Bu oyunu dürüstçe oynamak lazım. Ülke futbolu nerelere gitti! Gözüken maçlar için söylemiyorum, bir de gözükmeyen maçlar var! Oynayalım arkadaşları, küme düşşek ne olur, organizasyon iyi olursa bir daha çıkarız. Dünyanın sonu değil ki! Rica ediyorum, çok üzüldüğüm bir konu. Bu sene ilk defa dikkatli bakma fırsatı buldum, çok üzüldüm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir